Produkcja i pakowanie saszetek – konfekcjonowanie

Home / Produkcja i pakowanie saszetek – konfekcjonowanie

ProdukcjaProdukcja saszetek jest gałęzią naszej działalności, którą od kilku lat systematycznie rozwijamy. Zmieniający się rynek oraz oczekiwania klientów sprawia, że saszetki są coraz szerzej stosowane. Z jednej strony odbiorcy bardzo często życzą sobie otrzymać próbkę produktu przed zakupem większego, “właściwego” opakowania, a z drugiej – także producenci chcą się pochwalić nowym produktem i lepiej go zareklamować. Stąd też saszetki znajdują bardzo szerokie zastosowanie w branży spożywczej, kosmetycznej czy farmaceutycznej. Występują zarówno jako wklejki w czasopismach, jak również w zwykłej sprzedaży konsumenckiej oraz jako zestawy promocyjne.

Mamy możliwość produkcji saszetek z różnych rodzajów podłoża, o różnych wymiarach oraz wielkości napełnianego produktu. Wchodzą w grę zarówno saszetki pojedyncze, jak i podwójne, także z perforacją. Pakujemy zarówno substancje płynne, półpłynne, sypkie, kremy, pasty, a także tabletki, kapsułki itp.

Sama konfekcja saszetek wygląda w ten sposób, że wydrukowana i przycięta na wymiar folia jest zakładana na maszynę pakującą. Najpierw zostają zrobione zgrzewy boczne, następnie za pomocą ssawek boki saszetki zostają rozchylone i dozowany jest wsad. Saszetka zostaje rozciągnięta, po czym wykonywany jest zgrzew górny, a następnie – jeśli jest to konieczne – zostają wykonane nacięcie do łatwego otwierania, eurodziurka i/lub tłoczenie daty i numeru serii. Następnie saszetki są pakowane do kartonów zbiorczych lub – jeśli tak było uzgodnione – do kartoników (dostarczonych przez Klienta).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – skontaktuj się z nami.